نداي مردم

سلام بشری حسینی خامنه ای ، دختر بزرگ رهبر انقلاب

Posted in Uncategorized by motahhareh on ژوئن 22, 2009

این خواهر ها و هم کلاسی های تو هستند که کشته می شوند ، بشری حسینی خامنه ای ، دختر بزرگ رهبر ایران ، علی خامنه ای

نمی دانم مرا به یاد می آوری یا نه ؟ ما هشت سال در یک مدرسه درس خواندیم؛ مدرسه رفاه را می گویم، همان مدرسه که فرمان انقلاب از آنجا صادر شد و روی پشت بام هایش سران رژیم تیرباران شدند. یادت می آید؟
شاید بیشتر باید راهنمایی ات کنم تا مرا به خاطر بیاوری، من در تیم والیبال مدرسه بودم. خیلی وقت ها زنگ تفریح ها روبروی هم می ایستادیم و بازی می کردیم.
تو همیشه با یک تویوتای سفید به مدرسه می آمدی ؛ سه تا اسکورت تو راهمیشه همراهی می کردند که یکی از آن سه تا ، خانم زورمند ، در مدرسه هم مراقب تو بود؛ هر جا که می رفتی او هم با تو بود.
داستان آن روزها داستان تبعیض آشکاری بود که همیشه مدیر ها و معلم های مدرسه بین ما و تو می گذاشتند. شاید خیلی وقت ها این تبعیض ها را می فهمیدی و شاید هیچ وقت دقت نمی کردی که چطور در هر قرعه کشی در مدرسه نام تو بود که از صندوق بیرون می آمد. این مهم نبود اما همیشه خشمی پنهان را در ما که بچه هایی 11 -12 ساله بودیم بر می انگیخت. یادم نمی رود دوران جنگ صرب ها و بوسنی ها بود و قرار بود هر کلاس برای مجروحین بوسنی پول جمع کند وهر کلاسی که مبلغی بیشتر جمع کرده بود به اردوی لواسان برود. همه بچه ها پول قللک هایشان را جمع کرده ،ورده بودند. کلاس ها هر کدام بین 4000 هزار تومان تا 5000 هزار تومان توانسته بودند پول جمع کنند. رقابت سر ده تومان و بیست تومان بود. اما ناگهان تو آمدی و 30000 هزار تومان که پدرت از سهم خود داده بود برای بوسنی آوردی . بازی بهم خورد و کلاس تو بدون رقیب و با اختلاف بالایی برنده شد. همه اعتراض کردیم که این مسابقه بین بچه ها بوده نه پدر بچه ها . اما کسی به ما گوش نداد و کلاس تو بشری عزیز برنده مسابقه اعلام شد.
قصه هایی از این دست زیاد دارم که برایت بگویم اما اینجا نیامده ام تا از خاطرات دوران مدرسه برایت بنویسم. آمده ام تا بنویسم آن آشوب گرانی که پدر تو از آنها یاد می کند ما هستیم. هم کلاسی ها و هم مدرسه ای های خود تو. ندا که در خیابان کارگر به قتل رسید ، دخترک معصومی که هم سن و سال من و توست ، نه سلاحی داشت نه خنجری ، گلویی داشت که آمده بود فریاد بزند حق خود را . چه کسی گفته جواب فریاد گلوله است؟ مگر یادمان رفته این همان روشی بود که شاه پیش گرفت و نابود شد. ندا جان داده و پیکر نحیفش دیگر فریاد نمی شود تا خواب پدر تو را بر هم بزند بشری عزیز اما آیا اسلام و پیامبررحمت اینگونه زیستند که پدر تو رفتار می کند؟ مگر نخوانده ای در نهج البلاغه که امیر المومنین گفته است » اگر خلخال از پای زن یهودی کنده شود فرد مسلمان دق کند جا دارد»؟
صدای الله اکبر های این ملت را اگر پدرت نمی شود تو که می شنوی، نمی شنوی ؟ صدای خشم ملتی که اینچنین به شعورشان توهین شده الله اکبری است که با آن تنها به خدای واحد پناه می برند. ملتی که روزگاری شهید دادند و امروز اوباش خطاب می شوند، ملتی که برای رساندن پیامشان به گوش مسئولین پای صندوق های رای آمدند و اینگونه حق شان ضایع شد. یادت که نرفته کتاب دینی مان را » الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم» ؟ البته تو بیشتر از اینها خوانده ای و شنیده ای، این را می دانم. اما هیهات که» هفتاد سال طاعت یک شب به باد رفته»
اگر پدرت نمی داند چه در این سرزمین و کوچه ها و خیابان هایش می گذرد که من بعید می دانم نداند، اگرشعار الله اکبر را نمی شنود، بوی گاز اشک آور چشمانش را نسوزانده، صدای صفیر گلوله ها به گوشش نمی خورد ، صفحه های اینترنت را برایش باز کن. عکس دخترک معصوم ندا را نشانش بده، روبرویش بایست . فکر می کنم ندا هم پدری دارد ،مادری دارد ، خواهر و برادری دارد مثل تو که پدر داری. ندا یکی از همکلاسی های تو بوده، ندا هم در همین انقلاب اسلامی به مدرسه رفته ، ندا هم مثل تو هزاران آرزو داشته.
نگذار فردای این فریاد ها که غریو خشم مردم شکلی دیگر به خود خواهد گرفت درمانده و دربدر دنیایی شوید که جایی برایتان نخواهد داشت و تبعیدیانی شوید که طعم تلخ حقارت جامه تن تان شود. قبل از آنکه دیر شود به پدرت بگو ندا و بشری هر دو یک معنا می دهند و هیهات از روزی که ندای فریادهای ندا ها را نشنویم

Advertisements

127 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. بیاد ماندنی said, on ژوئن 22, 2009 at 7:56 ب.ظ.

  salam be hame kasayi ke deleshon vase azadi tang shode
  matlabi ke gozashte boodi kheili tasir dash
  albate age khoni ke to badane in boshraye aziz bashe az jense ye irani e vagheei bashe

 2. ارادتمند said, on ژوئن 22, 2009 at 8:01 ب.ظ.

  آفرین بر تو شیر دختر

 3. آزاده said, on ژوئن 22, 2009 at 8:05 ب.ظ.

  امیدوارم که نوشته هات خونده بشه……..

 4. یک همکلاسی said, on ژوئن 22, 2009 at 8:07 ب.ظ.

  با پیکان سفید می امد نه تویوتا. 2 تا هم محافظ داشت. در ضمن مطمنی که اصلا خودش این تصاویر رو دیده که حالا بخواد به باباش نشون بده؟

 5. میر محسن کروبی (نژاد) said, on ژوئن 22, 2009 at 8:07 ب.ظ.

  من نمیدانستم خامنه ای دختری بنام حشری حسینی خامنه دارد.

 6. صالح قائمی said, on ژوئن 22, 2009 at 8:16 ب.ظ.

  تو را به قرآن قسم می‌دهم به ما بگو دین دختر و خانواده خامنه ای چه بود؟

  آنها که را می‌پرستند؟ آیا بعل و یهود و … را می‌پرستند؟
  آیا به ازدواج اعتقادی دارند؟
  آیا با محارمشان ازدواج می‌کنند؟

  چرا این همه با شیعه مبارزه می‌کنند؟

 7. mm said, on ژوئن 22, 2009 at 8:18 ب.ظ.

  ایشون به دلیل اینکه به شدت مقدس تشریف داشتند. موقع قرعه کشی‌ خدا می‌‌آمدند و شخصأ باعث میشدند ایشان برنده شوند.

  واقعا اعتقاد ندارید به حرف من؟

  تا چند وقت دیگه ورژن جدید قرآن که اومد اونجا بخونید.

  • Halleh said, on ژوئن 23, 2009 at 8:34 ق.ظ.

   Ahaaaaaaaaaaaan Hala fahmidam, Pas tooye ghore keshye ENTEKHABAT ham hamin ghore keshy kardeh ke AHMADYNEJAD barandeh saghaye moghadas hod.

 8. زینب said, on ژوئن 22, 2009 at 8:21 ب.ظ.

  عالی بود دوست عزیز، خواهر من هم در همان مدرسه و همان دوره درس میخواند و خاطراتی شبیه به خاطرات شما را در آن زمانها تعریف میکرد.

  پیشنهاد میکنم نامت را از بالای وبلاگ حذف کنی، وجود نامت،مطئمنا برایت مشکل ساز خواهد شد.

 9. faryad said, on ژوئن 22, 2009 at 8:27 ب.ظ.

  nemidonam chi begam,vaghti yade neda mioftam boghzi galomo mifesharad
  neda khahare tamame ma bod ,sokote lahzah haye akharinash az har faryadi balatar bod ,
  neda neda bod ,nedaye iran nedaye azadi,nedaye azadegi
  agar din nadarid laaghal azade bashid ino man nemigam emamemoon mige hamon ke vasash sine mizanim hamoon ke vasash gerye mikonim hamoon ke mahi 1 mah be khateresh jashni nemigirim hamoon ke aziz dudooneye ma shi ayane hamon ke hame migim eshghe fateme bod ,hatman fateme ro ham yedetoon nemiad on ham azade bod on ham alan vase neda gerye mikone ino motmaen bashid akhe on neda ro mifahmme akhe on darde ono keshide akhe on……
  chi begam boghzi sangin tamame vojode ra be taskhire khodesh dar avorde khodaya khodaya vase yek bar ham shode inghadr sabr nadashte bash be khodet ghasam sabre ziadi ham khub nist khodaya nemidoonam chi bayad begam kheiliha mesle man in rooza gijan deleshoon be to khushe khodaya to ke del shekastan balad nabodi , to ke khodaye eshghi javabe in asheghato bede ,khahesh mikonam ,eltemaset mikonam khodaya, be pat mioftam , dasteto ,pato miboosam ..
  na na midonam to niazi bi eltemase man nadari midoonam to kheili bozorgtar azin haee midoonam to ahle delshekastan nisti vali chera inghadr sabr dari khoda midanad .ajab sabri khoda darad
  khoda neda mehmoone toe khoda khaharemoon alan omad pishet , tanhast inja ham bood tanha bood , to dige tanhash nagzar
  kesi be harfash goosh nemikard laaghal to be harfash goosh bede khodaya to ke khaste nemishi be harfash goosh bedi khodaya to ke az harfash asabani nemishi khodayaaaaaaaaaaaaa nakone to ham bezani to saresh khodayaaaaaaaaaaaa on khahare naz naziye mast.age asabani shodi mano bezan neda ro nazan khahesh mikonam.on kheili delesh gerefte on on on on……
  khodayaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kash midonestam vase chi inghadr sabr dari
  khoda dige sefaresh nakonam ,movazebe khaharam bash

 10. koodeta said, on ژوئن 22, 2009 at 8:36 ب.ظ.

  عاااالی بود
  عاااااالی . هرچقدر بگم کم گفته ام
  ما تو اهواز یه همسایه داشتیم اسم دخترش رو میخواست بذاره بشری . میگفت اسم دختره آقا هست . برکت داره ….. زنش نذاشت . گذاشتن زهرا .
  اینو همینطوری گفتم . نامه ات عالی بود . خدا کنه که بشری هنوز هم از پس اون تویوتای ضد گلوله صدای مردم رو بشنوه و به پدرش برسونه

 11. منصف said, on ژوئن 22, 2009 at 8:44 ب.ظ.

  بر اساس نظر پزشکی قانونی گلوله شلیک شده به ندا از فاصله حداکثر یک متری به وی شلیک شده، با توجه به این موضوع، قاعدتا ضارب نیروی امنیتی نبوده. خدا اورا بیامرزد. ماها که اینهمه با این موضوع بازی داده شدیم، مانده ایم که چه کنیم. شنیدم یک نفر هم به عنوان نامزدش اظهارنظر کرده.
  با توجه به اینکه این یک قتل برنامه ریزی شده به نظر میآید، باید منتظر اخبار جدید و عجیب در روزهای آتی بود.

  • رضا said, on ژوئن 23, 2009 at 12:29 ق.ظ.

   لازم نیست جنایت رژیم رو تطهیر کنی
   پزشکی قانونی که بدون رضایت اولیا دم بدن ندا رو مثله کنه که شواهد گلوله رو از بین ببره
   و علت مرگ رو شلیک گلوله اعلام نکنه به درد همین رژیم خونخوار میخوره
   لابد بعد یه مدتی اعلام میکونین که اصلا گلوله چی بوده ندا فشار خون داشته سکته کرده
   یا خودتون هالو یین یا مردم رو احمق فرض کردین
   خودتون هم میدونین با این جنایت و پخش تصویر اون چهره خونخوار رژیم برای دنیا هم مثل مردم ایران روشن شده
   شما که برا ی یک پیراهن خونی احمد باطبی اون رو کم مونده بود اعدام کنین معلوم که با این رسوایی خودتون میکوشین تا جنایات رژیم رو تطهیر کنین

  • آدم آهنی said, on ژوئن 24, 2009 at 3:51 ق.ظ.

   شما نظریه پزشک قانونی رو کجا دیدی؟

  • m said, on ژوئن 24, 2009 at 10:53 ب.ظ.

   مگه نشنیدی، نامزدش توطعه کرده بود به بسیجیهای سر کوچه شون پول داد یعنی‌ اغفالشون کرد!! بکشنش تازه یه اصلحهٔ غیر قانونی هم به بسیج محل هدیه کرد که اگه دلشون خواست آدمهای دیگرو هم بکشن، آره بابا دست دشمنان انقلاب در کار بود میگن تفنگه از آمریکا رفته بود اونجا، یک تفنگ مخصوص که تو آمریکا ساخته شده بود واسه کشتن همین آدم «منظورم ندا خانوم» فقط. همه میخوان انقلابو از بین ببرن ولی‌ چششون کور که با داشتن بسیجیان غیور و مظلوم و سپاه پاسداران رشید حال همه ملت ایران «یعنی‌ آشوبگران» و دشمنان جهانخوارش گرفته شد و خون بر شمشیر بیگانگان پیروز شد، ببخشید یعنی‌ شمشیر بر خون، خوش به حالت شد حالا!!! همینو میخواستی بگی‌ ها؟؟؟؟

  • جواد said, on ژوئن 29, 2009 at 7:19 ب.ظ.

   کشته شدن ندا سمبلی از مقاومت در برابر ظلمیه که به مردم شده. شما حواصت رو جمع بکن سر این موضوع نه اینکه ندا چجوری کشته شده!!!

 12. Ehsan said, on ژوئن 22, 2009 at 8:57 ب.ظ.

  salam,
  kheyli ziba neweshtehid. aya an satr ke farmoodid 30000 komak kard dorost ast? wa aya ghazieh ye eskort ha sahih mibashad? wa aya ejazeh daram shomara dar weblogam link daham? mamnoon
  eltemase doa

 13. beena said, on ژوئن 22, 2009 at 9:00 ب.ظ.

  khahare shojae man, salam, man ham ba madrese refah va boshra va khanoome boostan dooradoor ashena hastam. pishnahad mikonam esmat ra az weblog bardari. movafagh bashi.

 14. amin said, on ژوئن 22, 2009 at 9:03 ب.ظ.

  ina chrtopete!!!!!!!!!!!!!

 15. amir said, on ژوئن 22, 2009 at 9:33 ب.ظ.

  Bi nazir bood

 16. sarbehava said, on ژوئن 22, 2009 at 9:44 ب.ظ.

  این نوشته به راستی مرا تحت تأثیر قرار داد،‌شاید برای اینکه چنین همکلاسیهایی داشتم و چنین تجربه‌هایی…ممنون از این نوشته زیبا

 17. میترا said, on ژوئن 22, 2009 at 10:09 ب.ظ.

  این پیام توهین آمیز است و فقط از یک خائن بر می آید

  • میترا said, on ژوئن 22, 2009 at 10:15 ب.ظ.

   نظر من همان بود که نوشتم
   بنظر میرسد شما اصلا بدنبال دموکراسی نیستید بلکه فقط درپی تحمیل عقاید خود به بقیه می باشید.

   • anonymous said, on ژوئن 23, 2009 at 12:35 ق.ظ.

    sarkre khanoome Mitra, in matlan eine haghighate va age shoma cheshmaye khodetoon o baz konin mitoonin haghighato bebinin, motaassefam ke enghad kooor shodin ke mesle raees jomhoore mahboobetoon kaghaze siah ro sefid mibinin!! Man az kasani boodam ke dar hamoon madrese dars khoondam o tamame chizhayi ke Motahareh aziz neveshte o taied mikonam,man hatta dar teame vollyball ham boodam o nokteye be nokteye harfaye Motahara ro yadam miad. man khanoome dezvareh ee ro yadam miad ke chetor bijahat az boshra ya kasane dige ee ke oonja boodan o maroof bijahat rtarif mikard. Khanoome Gazori ro yadam miad ke chetor tabeez ghael mishod beine khamooshi o seyyed javadi o mano amsale man!!!! Shoma ham lotfan be jaye nam bordane Motahareh be jaye khaen cheshmaye kooretoono baz konin!!!!
    demcracy ro shoma balad nisti ke tahammole haghighato nadari!! Mitra joon dar zemn shoma lotf kon dige nazar nade, chon ma nazaret shoma o amsale shoma ro darim roozi hezar bar too TV e jomhoori eslami mishnavim!!!

    Motahhareh jan, man shoma ro motaassefaneh yadam nemiad, vali age esmi ke neveshti esme khodet lotfan avazesh kon ke dochare moshkel nashi azizam.

   • bi adab said, on ژوئن 24, 2009 at 12:50 ق.ظ.

    bekhab moamele

   • iran said, on ژوئن 24, 2009 at 3:46 ق.ظ.

    tahmile aghayed?
    aslan cheshmato baz kardi atrafeto mibini?
    koshte koshtaro mibini?
    ya faghat be polo mogheiyatet fekr mikoni
    ya maghzet shostesho shodeh?
    ageh khahareto ro ham bokoshan chon gofteh rayam ko onvaght ham in harfo mizani?
    digeh aghideyee baramon nemizaran bemoneh ke bekhaym tahmil konim
    shoma 5million moghabele 70 million vaystadin albate ba gololeh
    khejalat bekesh,ishala in bala sare tak tak azaye khonevadat biad,onvaght haleto miporsim

  • Farhad said, on ژوئن 23, 2009 at 12:04 ق.ظ.

   Maloomeh keh az oon gendeh hayeh darbar Khameneii hasti keh injoor negarani..

  • Arshia said, on ژوئن 23, 2009 at 1:50 ب.ظ.

   khafeeshoooooo ashghaaaal…….koshtane mardoome iran khiyanat nist???? mardome iranoo oobash khatab kardan khiyanat nist????

   hamin ke shekame 4ta geda goshne mesle to por beshe kafiye???
   bad bakhht motmaeen bash age ina nabashan to az gorosnegi nemimirii…

  • salome said, on ژوئن 24, 2009 at 2:55 ق.ظ.

   khafe sho ashghal

  • تورج said, on ژوئن 28, 2009 at 5:03 ب.ظ.

   آفرین. هر کس به خلاف نظر تو و فاطی جون حرف بزنه خائنه.

   • تورج said, on ژوئن 28, 2009 at 5:04 ب.ظ.

    راستی، چقدر هم که شما دموکرات تشریف دارین. نمردیم و معنی واژه های صحت، صداقت و دموکراسی رو هم فهمیدیم

  • faranak said, on ژوئیه 29, 2009 at 9:22 ق.ظ.

   ahmaq haee mesle shoma hanooz hastand k deleshon be in nezame khoonkhar Khoshe……… moteasefam baray chashmhay nabinay kasani k be rooy haqiqat baste ast

  • faranak said, on ژوئیه 29, 2009 at 9:27 ق.ظ.

   moteasefam k hanooz ahmaq haee hastand k chashmhay khod ra bar rooy haqiqat baste and v baz ham az in nezam khoon khar defa mikonand

 18. نیوشاک said, on ژوئن 22, 2009 at 10:16 ب.ظ.

  قلمت زیبا
  فکرت زیبا
  روحت به ارزشمندی تمام دنیا

  نوشته شما مرا که خود دستی بر قلم دارم سخت به خود مشغول کرد .
  امیدوارهستم قلم شما همیشه در راه حق و حقیقت در حرکت باشد .

 19. فائزه said, on ژوئن 22, 2009 at 10:19 ب.ظ.

  چه تصادفی…من فائزه ام..از بچه های رفاه.شاید من رو بخاطر بیارید هر دو تون..منهم باهات همکلاسی بودم بشری جان.الان هم دکتر هستم و البته یکی از همین ارازل و اوباشی که این روزها توی خیابان کتک میخورند و جیغ میکشند..نوشته مطهره گویاست.ما اوباش نیستیم ما خاشاک نیستیم ما دوستهای تو هستیم که توی خیابون کتک میخوریم..

 20. فائزه said, on ژوئن 22, 2009 at 10:46 ب.ظ.

  یادمه سوم دبیرستان یک روز اومدی بهم گفتی که میخوای از تجربی به انسانی تغییر رشته بدی.میگفتی خیلی پزشکی رو دوست داری ولی با توجه به وضعیتت که همیشه باید اسکورت داشته باشی کشیکهای شبانه انترنی برات غیر ممکنه…. حیفم اومد نوشته زیبای مطهرا رو تائید نکنم و اینکه اگر روزی عکس خونین من رو توی وبسایتها و ویدئو ها دیدی میخوام حتما به پدرت نشون بدی و بهش بگی که من همونی بودم که موقع تغییر رشته باهاش درد و دل کردی..همونیکه همیشه کتابهای سروش رو دستش میگرفت و با تو و دختر خاموشی بحث سیاسی میکرد.بگو ما همونطور که قرعه کشی های تقلبی دبیرستان رو باور نمیکردیم، الان هم تقلب اون رو باور نداریم.و اگه اون موقع از ترس نمره انظباط چیزی نمیگفتیم الان ولی حاضریم برای خاکمون خون بدیم…بهش بگو…
  مطهره جان ازت میخوام از طریق وبلاگت صدای من رو هم به گوش بشری برسونی.به امید ایران آزاد…

 21. اهورا said, on ژوئن 23, 2009 at 12:17 ق.ظ.

  شک نکن اگه نامه تو رو این بشری خانم بخونه بهت میخنده که تو چقدر سادهای که اون رو یه انسان به حساب آوردی و واسش دم از احساسات زدی

 22. arash said, on ژوئن 23, 2009 at 12:26 ق.ظ.

  fekr nakonam in khanum pedaree dashte bashe

 23. Aynush said, on ژوئن 23, 2009 at 12:45 ق.ظ.

  میگم کاش یکی هم برای آقا مجتبی، the big shit، نامه میداد. ایشون احیاناً همکلاسی ندارن؟!

 24. winston said, on ژوئن 23, 2009 at 1:56 ق.ظ.

  روزی خواهد رسید که از درختهای خیابون این جنایتکار ها رو اویزان خواهیم کرد

 25. unknown said, on ژوئن 23, 2009 at 3:03 ق.ظ.

  khob pas man ham mitunam namei be hoda khanume khamenei benevisam ke tu classe ma budo hamishe mize khanume mohafez joloye dare class bud, man hamishe fek mikardam akhe ma che khatari baraye un darim ke hameja un khanum bahash miad! hamishe fek mikardam chera vaghti tupe volyball be sare hoda mikhore un babaro mibaran daftare madreseo ta’ahod migiran azash ,akhe khob bazi eshkanak dare yebaram tupe hoda be sare yeki dige mikhord ..ama na, bayad midunestam ke hodao boshrai ke zire daste in pedar bozorg shode bashan bayadam vaghte bakhtan ravesho az babashun ta’assi konan ,bale bayad uni ke borde tanbih she hamishe tu bazi ba aghaye khameneio manzubate behesh hame bazandan hata agar barande bashan…

 26. صحرا said, on ژوئن 23, 2009 at 3:12 ق.ظ.

  خیلی خوب بود، نوشته ی شما و جواب فائزه هر دو خوب بود، از دور دستها ی شما و همه ی کسایی رو که جونشون رو گذاشتن کف دستشون و با علم به اینکه ممکنه برنگردن و سر از کدوم زندانِ کدوم پایگاه در بیارن رو می بوسم… به امید پیروزی

 27. ghazal said, on ژوئن 23, 2009 at 3:26 ق.ظ.

  Shame on you (the auther) .Such a biggg lierrrr. I have been her classmate at Refah School for more than 8 years. I feel sorry for the auther

 28. آرام هوشیاری said, on ژوئن 23, 2009 at 3:39 ق.ظ.

  خیلی‌ ممنون خواهر عزیز که این متن رو نوشتی‌، من هم می‌خواستم به خانوم بشری بگم که نه فقط ندا، بلکه جوانان دیگری هم وحشیانه کشته شدند، همچنین کسانی‌ که شاهد این صحنها بودند، چه از نزدیک و چه از طریق اینترنت، خشمی فروخرده دارند، و هرگز از صحنه ذهنشون پاک نمی‌شه که این نامردمان با مردم خودشان چه کردند، من اصلا نمیفهمم که اینهیی که تلویزیون ازشون تعریف میکنه کی‌ هستند؟ مگه خود همی‌ ملتی‌ نیستند که رأی دادند؟ مگه اینها همونی نیستند که شکایت دارند، چرا جواب حرف گلوله است؟ آخه چرا؟ میدونین درین چه نسلی میسازین؟ شما، خود شما جرتش رو درین که با این نسل زندگی‌ کنین؟ مگه نمیبینی که مردم دیگه اون مردمی نیستند که اوایل انقلن میترسوندینشون؟ یا از طریق دین عقب میراندینشون؟ اینها نسل جوون این مملکت هستند، به خدا که دیگه نمی‌تونن دیکتاتوری رو تحمل کنند، چشم رو باز کنین، مگه انسان نیستین؟ آخه خدایا چه روحی‌ در این‌ها دمیده ای؟ اینها انسنند؟ یا بیماران روانی‌ که باید ۳۰ ۴۰ سال در بیمارستان بستری شوند، مگه دنیا چقدر ارزش داره؟ به خدا همه ما خاک میشیم؟ پس کو این سطور و آیه‌های که از قرآن میخوندین؟ مگه هرچی‌ بر خلاف میلتون بود باید به عطسه بکشید=آ و بسوزونین؟ این کینهی که ایجاد شده خیلی‌ واسیه، همهٔ دنیا خارج از بیت رهبری مخلفتون هستند. آخه مگه کورین؟ بابا خون ریختین! پاک نمی‌شه! میدونین چقدر باید عوضش رو پرداخت کنین؟ تا عمر دنیا باید تقاص پس بدین!!! به خدا راست میگم، روحتون اینطوری آزاد نمی‌شه که! از قیامت نمیترسین؟ همونی باهاش مردم رو ارعاب می‌کنین. بابا قیامت هم خدا با آدم‌ها اینطوری نمیکنه که شما می‌کنین. اینهمه عذاب فقط به خاطر اینکه می‌خواین یه کم دیگه بیشتر بمونین.

 29. محفوظ said, on ژوئن 23, 2009 at 5:05 ق.ظ.

  با توجه به اینکه رهبر جمهوری اسلامی خودش مدعی است که از همه بهتر اوضاع ایران را میشناسد پس میداند چه جنایاتی برای حفظ این حکومت توسط عوامل دین فروش حک.مت انجام میپذیرد. در ضمن کسی که با این شرایط تبعیض آمیز در مدرسه و احتمالاً در تمامی زندگی مواجه بوده و با آن بزرگ شده نه تنها روی دیگران تاثیری ندارد بلکه احتمالاً خودش هم موافق است. من نیز در قبل از انقلاب با شخصی همکلاس بودم که پدرش شهردار آن وقت بود و اثر تبعیض بین شاگردان را توسط معلمین و مدیر مدرسه کاملاً حس کردم و شکل گرفتن شخصیت آن دانش آموز با این وضع به گونه ای بود که وجودش برای هیچکس حتی بادمجان دور قاب چینهای وقت هم قابل تحمل نبود. در ضمن من با مجتبی خامنه ای هم سن بودم و دوستان مشترک همکلاسی داشتیم. ایشام هم بعد از رییس جمهور شدن پدرشان دچار توهم برگی شدند که اغلب همکلاسی هایشان از ایشان رنجیدند. کلام آخر:نرود میخ آهنین بر سنگ

 30. b said, on ژوئن 23, 2009 at 5:20 ق.ظ.

  AND ALSO TELL YOUR DAD ,HOW HE,S DOING AFTER 1.6 BILION DOLLAR $ BYE BYE BY BRITISH GOVERMENT?

 31. electioninvestigation said, on ژوئن 23, 2009 at 5:22 ق.ظ.

  manam yadame..
  albatte man Hoda Khamene’ee ro bishtar yadame… oonam sharayete moshabehi dasht mesle Boshra..
  Ma ha ke ba una hamkelas boodim hameye in chiza ro yademun miad hameye tabeeez haro..
  vali una na.. chon baraye una tabiee bude
  alanam ma ro yadeshun nemiad chon aslan mohem nistim, mardom ro ham nemibinan ke tu khiabuna mian va eteraz daran chon bazam barashun mohem nist.. una faghat be ghodrat fekr mikonan ..GHODRAT!!!!!!!!!!

 32. سوسن said, on ژوئن 23, 2009 at 8:20 ق.ظ.

  ای کاش این ایده زیبا(صحبت کردن با آقای خامنه ای از طریق دخترش ) با این کلمات و الفاضی که بوی عقده گشایی میدهند کم ارزش نمی شد.بشری هر که می خواهد باشد،چه گناهی کرده؟پدرش آدم دیگری است.هر چه کرده قطعا دخترش مسوول نیست،هست؟چرا اول او را له می کنید به جرم ناکرده؟!او هم دختری است که به قول یکی از کامنت گذاران رویایی داشته اما مجبور شده ازون چشم پوشی کنه… متاسفم از اینهمه تحسین بدون یک کلمه تقبیح…حالا ببینید که ما همه به یک منطقیم فقط جاهایمان عوض می شود…

 33. Halleh said, on ژوئن 23, 2009 at 8:38 ق.ظ.

  Ahaaaaaaaaaaaan Hala fahmidam, Pas tooye ghore keshye ENTEKHABAT ham hamin ghore keshy kardeh ke AHMADYNEJAD barandeh saghaye moghadas hod

 34. سارا said, on ژوئن 23, 2009 at 10:34 ق.ظ.

  همه این مطالب درسته من هم همون مدرسه درس میخوندم و یک سال از بشری خامنه ای بزرگتر بودم.اون موقع دختر زیبا و ارومی بود و سال سوم با بسر گلبایگانی رییس دفتر باباش ازدواج کرد

  ک

 35. آتی said, on ژوئن 23, 2009 at 11:13 ق.ظ.

  سلام عزیزم 🙂 ممنون بابت مطلب خوبتون 🙂
  تو انگلیس (که خار چشم بابای بشرا هاست) تونی بلر گاهی با اتوبوس به محل کارش می رفت و میومد! همه می دونستن کجا زندگی میکنه خانواده اش کی هستن و قس علی هذا!!
  داشتم با خودم فکر می کردم چرا تا حالا اصلا اسمی از این بشری خانوم نشنیده بودم؟! مثلا این بشری خانوم که این همه ساپورت می شدن حالا کدوم گره رو تونستن از گره های کور این مملکت باز کنن؟!!!
  این روزها خیلی یاد داستان «مزرعه حیوانات» جورج اورول میوفتم !

 36. محسن said, on ژوئن 23, 2009 at 11:27 ق.ظ.

  بسيجي جان به كف دارد بسيجي …..
  اين شعر با خون همه ايرانيان عجين شده بود البته تا قبل شنبه 30 خرداد
  بسيجي كه به جنگ صدام رفت و خون داد نه جلادي كه سفير گلوله هاش سينه ندا را شكافت

 37. shiva said, on ژوئن 23, 2009 at 12:58 ب.ظ.

  جناب منصف اگه قتل عمد و توسط نيروهاي اممنيتي نبوده چه طور جنازه رو به زور تحويل دادند و نزاشتن هيچ جا براش مراسم بگيرن هاااان؟؟؟؟؟؟

 38. mehdi s said, on ژوئن 23, 2009 at 1:09 ب.ظ.

  ba salam khedmate khake khunınam ıran nemıdanı alan ke barayat mınevısam cheshmanam az ashk seylabı shodeh ke ın dard ra ba ke bakı bayad dar mıyan mıgopzashtam magar gonah kardım ke khake madarıyeman ra dust darım magar ma che kardım ke bayad golule javabeman bashad chera bayad neda va nedaha chenın parpar shavand magar ma khavarejım magar ma ensan nıostım ey khake khunınam darde delam besıyar ast to khod chandın ruz hast ke mıshenavı mıbını ke farzandanet chegune az pay dar mıayand be un khake kurush ghasm ke enteghamat ra khahım gereft chon ınan ıranı nıstand ey sarzamıne gharıbam ey sarzamıne azadaram bedun ke man nıstam man ma shodım dıgar khamush nakahım neshast doorud bar neda va nedahaye dıgar

  sohbatı ro daram ba neda khahare kuchakam man ruzı ke fılmat ra dıdam aval motevajeh nashodam ama cheshmane masum va bıpanahat mara seda mıkard ey ham vatan komakam kon ama naye sohbat nadashtı ta lahzeı ke khun tame vujudat ra bar gereft neda jan asudeh bekhab ruzı mıayad ruzı khahad amad anteghamat ra pas begırım neda jan hame ja sohbat az tost sohbat az nasle tost mıkhastam begam neda jan man pesarı 35 sale hastam az ruzi ke to ra dıdam depres shodam neda to bange neda hastı be ma dustat darım khahare ıran zamın.

 39. علی said, on ژوئن 23, 2009 at 2:33 ب.ظ.

  من نمیدونم این میترا که نظر داده از کجا اومده…احتمالا از پشت کوه آمده…چون نمیتونه بفهمه این ملتی که میان بیرون شعار میدن برای عمشون میان یا برای آزادی مملکتشون….
  این ماجرا تازه اولشه…باید خیلی از نداها با گلوله کشته بشن تا فرزندان ما به آزادی برسن…به امید اون روزی که همه مردم با شادی کنار هم زندگی کنن

 40. reza said, on ژوئن 23, 2009 at 3:11 ب.ظ.

  فرزندان رهبر

  میثم، مصطفی، مرحو مجتهدی،مجتبی، محسن

  مجتبی is second from the right:

 41. کامران said, on ژوئن 23, 2009 at 3:40 ب.ظ.

  چیزی ندارم بگویم جز: مرگ بر خامنه ای و هرگز فراموش نکنید که بالاخره یک روزی از عریکه قدرت پائین می کشانیمتان و به سرنوشت حاکمان گذشته دچارتان خواهیم کرد
  مرگ بر تو، مرگ بر نیرنگ تو، مرگ بر خاندان اهریمنی تو، مرگ بر اعتقادات تو، و مرگ بر همراهان تو

 42. KDG, said, on ژوئن 23, 2009 at 3:52 ب.ظ.

  BARIKALA KHOSHAM OMAD MERC AZ NAMAT

 43. Al said, on ژوئن 23, 2009 at 11:16 ب.ظ.

  یاسین همیشه هم افاقه بکن نیست، کسی که با افتخار از کشتار مردم حرف می زند، خواندن و نخواندن یاسین برایش چه فرقی می کند.

 44. نغمه said, on ژوئن 23, 2009 at 11:20 ب.ظ.

  سلام ، من هم از بچه‌های رفاه و رشنگرم.. واقعا فکر میکنی‌ مرگ امثال ندا برای این آقا زده ها مهم است. به اسم دین هزار جور دروغ به هم میبافند.

 45. Bahman said, on ژوئن 23, 2009 at 11:38 ب.ظ.

  in name neshan midahad ke dar Islam por as tabaees va na brabarast . Islam ra ba ahteram ba ayatolahaysh va Sayedanash(Farzandane Tazeeyan) beferesteem be Arabestan.
  Payandeh Irani Azad as andeeshe Tazeeyan va Abad

 46. liz saleh said, on ژوئن 23, 2009 at 11:50 ب.ظ.

  بايد از امثال اقاي مير حسين پرسيد كه مسوليت اين خونها به عده چه كسي است؟ چه كسي زمينه فراهم ميكند ؟ امريكا 400 ميليون دلار بودجه براي بر اندازي ايران را چطور مصرف ميكند؟ فراهم كردن چند لباس براي تقليد از شمايل بسيج و سپاه سخت است؟ تهيه اسلحه كار مشكلي است؟ بس است ساده لوحي .شما را ارجاع ميدهم به حديثي در جلد 13 بحار الانوار: بيشترين پيروان دجال در ان زمان كساني هستند كه شال سبز بر سر و دست ميبندند…..

 47. hanie said, on ژوئن 24, 2009 at 12:09 ق.ظ.

  ziba bod va vaghti esme ordoye lavasono ovordi ! yade bacheghiyam oftadam !:D albate fek nakonam hamdoreyi bode bashim ! faghad man danesh amoze onja bodam !

 48. بهاره said, on ژوئن 24, 2009 at 12:18 ق.ظ.

  سلام

  با اجازه مطلب تونو نقل کردم .. البته با ذکر ماخذ

  جویا و گویای حق باشید تا همیشه …

 49. هانا said, on ژوئن 24, 2009 at 12:23 ق.ظ.

  خیلی قشنگ و تاثیر گذار بود، امیدوارم این بشزی خانم هم بخوانند ، شاید کمی متاثر شوند!

 50. lili said, on ژوئن 24, 2009 at 12:39 ق.ظ.

  tabrik migam be in neveshtan, vaghean ziba bood
  boshra ma hameye khanevadato mibakhshim,be sharte inke ta dir nashode be din e mohammad bargardid, ke modatist azash kheili door shodid

 51. همكلاسي said, on ژوئن 24, 2009 at 9:08 ق.ظ.

  دوست عزيز من هم توي همون مدرسه كذايي بودم، اتفاقا همكلاسي بشري و بدترين خاطراتم را در آنجا و در اثر حضور اين دختر گذراندم. در حق من كه خيلي بدي كرد. بعدا بارها فكر كردم آيا او را خواهم بخشيد يا نه؟ يكبار بالاخره او را بخشيدم و براي هميشه فراموشش كردم، حالا امروز نوشته تو دوباره مرا به آن روزها مزخرف مدرسه رفاه برد و خاطرات سياهي كه اين دختر و خانم گازري براي ما بچه ها بوجود اوردند، عطيه ناطق نوري هم بچه مقامات بود، ان هم راننده داشت، ولي بين ان با ما تبعيضي نبود، از ان دختر خاطرات خوبي داريم هرچند كمي مغرور بود.
  هيچوقت يادم نمي ره كه وقتي با بهت مي پرسيديم چرا اينقدر تبعيض؟ به ما مي گفتن اگر بچه آقاي خامنه اي رو بدزدن، شايد مجبور بشيم نصف مملكت را بديم تا آن رو آزاد كنن. چقدر ساده بوديم و من هميشه مي گفتن يعني اگر مرا گروگان بگيرند اهميتي نداره؟

  اي خدا چه روزهاي عجيبي را گذرانديم،
  دوست قديمي، نوشتن پست تو مشكلي را حل نمي كنه، گاهي تربيت آدمها به آنها حتي اجازه نمي ده درست ببينن، همه چيز كاناليزه است براي آنها، بشري دختر همين رهبر است و حالا ايمان دارم كه نشان از پدر داشته است در آن روزها

  • sahba said, on سپتامبر 4, 2009 at 12:18 ب.ظ.

   bebin man ham ba boshra chandsal ham kelas budam ham ba nategh hamashun saro tah ye karbasan nategh ke kheili badtar az boshra bud .boshra zaheresh ro hefz mikard

 52. عدا said, on ژوئن 24, 2009 at 1:48 ب.ظ.

  دوست دارم اين نوشته را شِير كنم ولي مي ترسم براتون مشكلي پيش بياد. لطفا نام وبلاگتون رو عوظ كنيد

 53. بهاره said, on ژوئن 24, 2009 at 6:22 ب.ظ.

  سلام.
  اولا از یک دکتر بعیده انضباط رو انظباط بنویسه!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بعد من هم همکلاسی اوشون بودم ولی با عرض شرمندگی به هیچ وجه یادم نمی یایید.
  راستی دختر آقای خاموشی تو مدرسه امام صادق درس خونده.
  بازم ببخشید که خط بالا رو نوشتم چون با ایشون فامیلیم

 54. عطیه said, on ژوئن 24, 2009 at 10:53 ب.ظ.

  همکلاسیش نبودم … از بشری 3/4 سال و از هدی 1 سال کوچیکتر بودم … اونجا همونقدر که اون برای اسم فامیلیش عزیز بود … من … ضد دین بودم! یه شورشی … این رو سال دوم دبیرستان که مدرسه ام رو عوض کردم مدیر مدرسه رک بهم گفت!
  من شورشی بودم چون قبل از اینکه بفهمم سیاست رو چحوری می نویسن عزیزترین کسم ترور شد … از اون روز از اون مدرسه ای که به یه بچه بی گناه مثل یه جانی نگاه می کردن متنفر شدم … تا حالا شده عزیزترین کست ترور بشه بعد جلوت بگن حقشه؟! باید می مرد؟! من این رو شنیدم … از یکی از هم کلاسی هام که دوست جون جونی هدی بود!
  من به خدا واگذارشون کردم … چون می دونم خدا جای حقه! اما متاسفم که همه کودکیهام توی مدرسه ای گذشت که …

  نوشته هات گذشته تلخی رو برام تداعی کرد … اما … الان خیلی خوشحالم … خوشحال از اینکه حداقل دوتا از اون بچه ها مثل اونا نبودن … مرسی بابت همه چیز
  اگه همه ایرانی ها که هنوز ایرانی بودن رو باور دارن باهم باشن خون ندا پامال نمی شه …

 55. کیمیا said, on ژوئن 24, 2009 at 11:00 ب.ظ.

  فائزه و مطهره عزیز بهتان افتخار میکنم. بعضی خفته ها ولی هرگز بیدار نمیشوند.

 56. يه ايراني said, on ژوئن 25, 2009 at 12:34 ب.ظ.

  جالبه!
  من همسايه دروبروي منزل آقا بودم؛ اصلا آقا دختر نداره؛
  خيلي براي دروغت متاسفم

 57. اختر said, on ژوئن 25, 2009 at 6:36 ب.ظ.

  عالی بود
  ولی کو گوش شنوا؟ فکر می کنی اینا نمی دونند دارند چه می کنند؟

 58. آرمان said, on ژوئن 25, 2009 at 10:15 ب.ظ.

  خیلی عالی بود. غافلگیر شدم. من بدون اجازه ت این نامه رو گذاشتم تو وبلاگم؛ البته با ذکر منبع. خیلی صادقانه و شجاعانه است. نوشته ی فائزه هم تاییدیه ی زیبا و رساییه. جمله ی آخرش میگه که اونم راضیه نوشته ش رو بذارو تو وبلاگم. موفق باشی.

 59. مطهره ی واقعی said, on ژوئن 25, 2009 at 11:48 ب.ظ.

  امثال بشری تو مدرسه ی ما کم نبودند . دختر ابله دری نجف آبادی که به شهادت بچه های کلاس اول راهنمایی خانم رستگاری معلم ادبیات بهش میگفت صفر کیلو متر . میدونید چرا؟؟؟؟ چون تو تاریخ ادبیات که میخوندیم سعدی شاعر قرن ششم و هفتمه دری نجف آبادی با تعجب سوال میکرد چطوری ممکنه سعدی دو قرن عمر داشته باشه ؟؟ و خانم رستگاری بعد از ساعتها سروکله زدن باهاش واقعن نمیتونست متقاعدش کنه !!! خوشحالم که از نزدیک دیدمشون تا الان بتونم از سوتی های تک تکشون برای دوستانم تعریف کنم دیگه از دختر معلوم الحال قرائتی یا ابله های باهنر که درست قد و قواره و تعدادشون آدم رو بی اختیار یاد دالتون ها در سریال لوک خوش شانس مینداخت چیزی نمیگم . راستش میترسم کشته شم .در ضمن محض اطلاع دوستان باید بگم که به جز خانم زورمند خانم دیگری هم بود به نام بنگری یادتون نیست؟؟ زورمند عین زنهای گشت ارشاد کوتوله و چاق و کماندویی بود و تو کیف مشکی کوچیکش اسلحه و بیسیم حمل میکرد و خانم بنگری بود که تو مدرسه هم سایه به سایه باهاش حرکت میکرد

 60. عبد الله said, on ژوئن 27, 2009 at 3:04 ق.ظ.

  انتقاد مسعود ده‌نمکی از آیت‌الله خامنه‌ای

  مسعود ده‌نمکی فیلمساز و کارگردان فیلم پرفروش و جنجالی اخراجی‌ها که زمانی از اعضای انصار حزب‌الله بود و در سرکوب مخالفان حکومت ایران نقش مهمی داشته است، امروز در یادداشتی با عنوان « دوشنبه‌نامه» که در وبلاگش منتشر شد، به شدت از آیت‌الله خامنه‌ای انتقاد کرده است.

  این نوشته انتقادی ابتدا در وبلاگ ده‌نمکی ظاهر شد اما بعد به طور کامل محو شد. با این حال متن یاداشت ده‌نمکی هنوز از طریق موتور جستجوگر گوگل و حافظه پنهانی سایت (فایل کشینگ) قابل مشاهده است:

  مسعود ده‌نمکی در این یادداشت، با لحنی سرزنش‌آمیز و انتقاد از خود، نارضایتی خود از نتیجه انتخابات را ابراز کرده و خواستار ابطال آن شده است. ده‌نمکی در این یادداشت می‌نویسد:

  «اما هم اینک با تقلب گسترده در انتخابات کشور و دخالت‌های بی حد و مرز رهبری در آن خواستار ابطال آن هستم.»

  dehnamaki555.jpg

  مسعود ده‌نمکی، عکس از پرویز جاهد

  ده‌نمکی آیت‌الله خامنه‌ای را به «فاصله گرفتن از خط امام» و غرق شدن در « عطش قدرت» متهم کرده و از علمای شیعه خواسته است در مقابل بی‌عدالتی رهبر بایستند و « فضای جبروتی حاکم در عرصه رهبری را به فضای لاهوتی مبدل نمایند.»

  این فیلم‌ساز در این نامه به «تقلب گسترده در انتخابات کشور، ریزش حرمت‌ها، و ستم حکومتی بر مردم» اعتراض کرده و می‌نویسد: «عدالت و امانت‌داری از رأی مردم وظیفه اصلی نظام است.»

  ده‌نمکی در پایان یادداشت خود از انصار حزب‌الله خواسته است که خود را آلت دست «طمع‌کنندگان قدرت در کشور» قرار ندهند و «به جای کشیدن تیغ بر فریاد عدالت‌خواهانه مردم شریف ایران و دانشجویان کوی دانشگاه»، « دیکتاتورهای زمانه را بر سر جای خود بنشانند».

  ندامت نامه­ای از مسعود ده­نمکی

  چه سخت است که بخواهی از ننگ بر پیشانی سخن بگویی اما واژه­گان را کم داشته باشی. چه سخت است که بخواهی از دیروز صحبت کنی اما این گمان را داشته باشی که چه زود دیر شده است. چه سخت است که بخواهی از زرخرید شدن خود سخن به میان آوری و قطرات شرم را بر پیشانی خود ببینی. هرگز عبدالحسین الله کرم را بخاطر دعوتش از من در تشکیل گروه انصار حزب الله و عضویت در کادر مرکزی آن که بعدها به گروه فشار در میان عموم مردم شهره گشت، فراموش نمی­کنم. در گام­های نخست تأسیس و دیدار با رهبر معظم انقلاب این گمان را داشتم که در مسیری علی­وار ورود یافته­ام. اما هنگامی که خون کشته­شدگان حادثه کوی دانشگاه در 18 تیر را بر پیراهن خویش دیدم، مرحله تردید را در خویش بازیافتم. ماجرای قتل عام درمانی تیم سعید امامی و انقلاب فرهنگی و هنری و سیاسی او همه شبهات ذهنی­ام را از این که، من یک فاشیست تمام عیار شده­ام زدود. نمی­دانم شاید این ساعت دیوانگی من است که این سطور را می­نگارم. در مصاحبه با کریستین امانی­پور من به صراحت از عملکرد فضای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و ماشین آدمکشی آن به طرز وقیحانه­ای حمایت نمودم. کاش هرگز زاییده نمی­شدم تا شاهد شلیک مرگبار مهدی صفری تبار به چشم و جمجمه ابراهیم عزت­نژاد در حادثه کوی دانشگاه باشم. کاش از مادر، بی­دست متولد می­گشتم تا توان حمل زنجیر و قمه نمی­یافتم و از این رو ضربات غیرانسانی بر بدن فرزندان این خاک و مرز و بوم نمی­نواختم. کاش در همان روزنامه دگم و کج­اندیشانه یالثارات الحسین می­ماندم و قصارات نگارشی خویش را ادامه می­دادم. کاش هرگز فیلمساز نمی­شدم تا چشم شیشه­ای سینما این چنین رسوایم سازد. خداوندا تو را به کرمت سوگند می­دهم که روسیاهم مساز. تو را به جمال واسعت قسم می­دهم که دل شکسته­ام را مرحم باش. در ازای گناه گذشته­ام در این زندگانی فانی، شماتت و عقوبتم کن تا سبکبالی روان و روح را حس نمایم. بنده مسعود ده­نمکی در پیشگاه ملت سوگند یاد می­کنم که حامی مظلومان و دل­سوخته­گان ایران زمین باشم و از عملکرد تیره و نابخردانه خویش در گذشته و همکاری و عضویت­ام در گروه انصار حزب­الله و فشار اعلام برائت و پشیمانی می­نمایم و رفتار دیکتاتوری حاکمان امروز ایران را که با زبان دین و ائمه اطهار اقدام به دروغ­پردازی می­نمایند و کاخ­های قارونی از جواهر برای خاندان خویش می­سازند را محکوم می­نمایم. نفرین ابدی خداوند بر نظام توتالیتر و ماکیاولیستی حاکمی که امروز در ایران به شکل انفرادی خویش را ولی نعمت همگان می­داند و خود را بر تارک ولی امر مسلمین جهان نهاده است. سربازان گمنام واقعی امام زمان را در شرایط کنونی به اجرای عدل و همدلی با مردم دعوت می­نمایم و از آنان تجدیدنظر در ایدئولوژی شخصی و هسو با مصلحت واقعی مردم ایران را خواهانم. رفتاری که بنده به عینه در یک دوست هم­اکنون یافته­ام. جناب آقای علیرضا شیرازی مدیر محترم سایت بلاگفا از مصادیق دوستان عزیز و صالحی است که در چند سال گذشته همکاری گسترده­ای با تشکیلات امنیتی و اعضا وابسته به وزارت اطلاعات داشته است. لذا در شرایط حاضر در روند همکاری خویش با دوستان امنیتی تجدیدنظر جدی­ای را انجام داده است و تبدیل به اسوه و الگویی برای حقیر و سایر اعضا شبکه امنیتی انصار حزب الله و بچه­های معاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گشته­اند.

  از این که در زمان حاضر دست حقیر بسته­تر از آن است که توانایی انجام کاری جهت آزادی بیان مردم ایران داشته باشم سخت دلتنگ و رنجیده­خاطرم. از آن که با ابزار سینما نمی­توانم صدای واقعی ملت ایران را به جهانیان برسانم، سخت افسرده­حالم. از آن که آیات عظامی همچون آیت­الله حسین­علی منتظری از بیان اظهارنظر آزاد محروم گشته­اند، سخت نادمم. از عزیزان و دست­اندرکاران سینمای ایران بواسطه ساخت سفارشی و اجباری و حمایت مالی­شده پروژه اخراجی­ها از سوی نهادهای رسمی وابسطه به سپاه­ پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات، ابراز شرمندگی می­کنم. تمامی تلاش خویش را بکار خواهم گرفت که در حرکتی عادلانه و مردمی پروژه اخراجی­های 3 را به شکل مستقل و غیرشفارشی تولید نمایم.

  از همه عزیزان به جهت اعتماد به این حقیر نهایت امتنان را دارم و در همین لحظه اعلام می­دارم که مرگ بزرگترین حق خالق بر مخلوق است. لذا مرگی که بدست مخلوقی بر مخلوق دیگر تحمیل گردد، اوج
  بی­عدالتی و ذلت است. حقیر را از مرگ و ترور خوفی نیست و امیدوارم با ارائه بخشی از ناگفته­های
  زندگی­ام، خویشتن را در بستر زمان تطهیر ساخته باشم.

  مرگ و فنا بر حکومت و حاکم انحصارطلب و مستبد.

  مسعود ده­نمکی

  1 تیرماه 1388
  22 جولای 2009 + نوشته شده در دوشنبه 1 تیر1388ساعت 17:41 توسط مسعود ده نمکی

 61. ایرانی said, on ژوئن 27, 2009 at 10:34 ق.ظ.

  پاسخ به مزدورهایی به نام منصف و میترا

  این لغت منصف هم مثل لغت عدالت است همه چیزمون برعکس شده

  خدا جواب شما را میدهد به زودی

 62. بهت زده said, on ژوئن 27, 2009 at 7:18 ب.ظ.

  چقدر عقده ای هستی که نمی فهمی محافظت از فرزندان رهبر واجبه
  در مورد سادگی خونه وخوراکشون بگو ، بگو که فرش خونه شون موکت بود وخیلی مسائل دیگه که امثال شماها لیاقتش رو ندارید بشنوید خائن
  حتما هم می دونی که باید جواب خدا رو بدهی

 63. Hamid said, on ژوئن 28, 2009 at 7:35 ق.ظ.

  khoda rahamt kone neda ro va sabri be pedar va madarash bedahad
  to ra bekhoda ay melate iran aziz bot saz nabashid. ye khorde aghelane fekr koonid rahe hal paida koonid. allan mamlekate ma dar vaze khaly badi gharar dare nagozarid
  roozi beresad hamantoor ke shahe maloon goft iran iranestan shavad. ma ke dar keshvareman kolah bardari va daghal bazi be zendegiye roozmareman payvaste ast be 2 dastegaraee ehtiyag nadarad. hamin mande ke etmade mli beyne melat az bayn bravad va raha baraye sooeestefadegaran bainolmelli baz shavad.
  ay melate setaamdideye iran cheshmetan ra baz konid va bedanid ke lash khorane gorosne dar kenar neshaste hastand ta marg shoma ra bedaste khodetan bebinand ta in melate ghayoor va por az atefe ra ba heilehaye rangine khood as bein bebard.
  yadi az shahe maloon: agr oon maloon shojaat dashd va ma ke khode man yeki az onha hastam sarkoob karde bood alan vaz ma khili behtar az in bood, beshtare ma inro midanim ke keshvare ma dar hale tosea va pishtraft bood. vali hameye ma nemidanim ke shah bekhater manafe melat az sare kar bardashte shod, bedast keshvarhaye doste khod ke ejazeye vrood be on keshvarha ra ham dar akhar nadashd. pas beyaeem va ra hall peyda konim va dar goftehaman begaye ehsassat as niroye aghl
  beunvane aslahe estefade konim va raviyeh in jang farhangi ra avaz konim mannade hamanande degar melatha va in tarigh ra be daftar tarikh ba eftekhar sabt konim. va digar inke agar ferk mikonid dar keshvar haye degar khoramye demokrasi nazri midahand sakht dar eshtebah hasteed ay vay ke yek rooz dast be tazahorat bar alayhe dolat bezanid va tazahorat shoma meghdari assar gozar bashad. yad arid roozi ke george bosh ra daneshgoyan dar washington droghgoo va reasat gomhooriyash ra kalak khandand dar khibane K meghdar ziadi az anha be bimaresan va bazdashtga keshide shodand, pas in taktike sarkoobi dar tamame dolatha vojood darad tafavot anast ke melat saboor dar ayande on reese gomhori ke hechvagh tasavor on ra nadashtand ke yek seyah beshavad bar roye kar gozashtand. h
  drood bar tamamiye shoma melate iran chetrafdarane mosavi che tarafdarane moteghbel. va drod bar aghaliyathaye mazhabi va farhangi
  hoshmand bashid ke naghshehaye ziyadi baraye sarzamine arzeshmand ma keshide ahodeast

 64. فاطمه said, on ژوئن 28, 2009 at 10:47 ق.ظ.

  منم هم دورتون بودم. و البته خاطراتم کمی با تو متفاوته. من یادمه که بشری حالش از این تبعیضا بهم میخورد. یادمه که هیچوقت دوست نداشتم بهش نزدیک بشم نکنه فکر کنه بخاطر باباشه .من تا آخر دبیرستان همکلاسش بودم. بشری یه دختر خاکی و بی ریا بود که همیشه سعی میکرد طوری رفتار کنه که کسی متوجه پدرش نشه. همه اونو به خودش بشناسن. حتما یادته که بچه های بقیه مسوولین هم توی مدرسمون بودن والبته بشری جزو فهیم ترین ها بود. من بعد از گذشت سالها هنوزم اونو به عنوان یه ادم خوب که از جایگاه پدرش سواستفاده نکرد مثال می زنم.می دونی این بی انصافیه که گناه کسایی که می خوان با استفاده از خون یکی دیگه ما رو از هم بیزار کنن به پای بشرایی بنویسیم که به نظر من از نقاط قوت بابای بشراست.
  از فضای کودکی بیرون بیا وامروز بشری رو ببین نه دیروز مدرسه بشری رو!
  این اشتباهایی که شمردی ، اگر هم بوده ، اشتباه مدرسه بوده نه بشری و بابای بشری.

 65. اميد said, on ژوئن 28, 2009 at 12:45 ب.ظ.

  من بچه امير ابادم اون شب تا ساعت 11 انقلاب بودم وقتي با ماشين بر مي گشتم تو امير اباد باورم نميشد كه خيابون پر از اتيش بود و با ماشين نمي شدبه راحتي از اونجا رد شد از بلوار تا بيمارستان قلب هم بسيجي ها و گارديها بودن چند تا اتوبوس سر ميدون انقلاب اول كارگر شمالي داشتن بسيجيها رو سوار مي كردن چند تاشون رو به روي پارك لاله داشتن نماز مي خوندند. اين چند روز با چشم خودم بسيجي مسلح با كلت زياد ديدم كه از طرف نيروي انتظامي حمايت مي شدند. من نه همه تهرانيا حتي اونا كه يه روز احمدي را مي پرستيدند اينو باور دارند لعنت خدا بر دروغ گو

 66. موج said, on ژوئن 28, 2009 at 1:40 ب.ظ.

  سلام و ممنون از نوشته ات. انشاءالله به زودی زمستان می رود و روسیاهی به ذغال می ماند. آقا یا خانم مثلا منصف و میترا و همه متحجرانی که دم از نظام و ارزشهای اسلامی میزنید که این روزها لگدمالش می کنید, یادتان باشد که ارزش تفکر هفتاد برابر عبادت است! این که چه کسی ندا را کشته است مهم است, این که آن کسی که به ندا از فاصله یک متری شلیک کرد توسط مردم گرفته شد ولی به علت ناامیدی از حمایت نیروی انتظامی پس از گرفتن کارت شناسایی بسیج او آزاد شد مهم است! امیدوارم به زودی حقایق روشن شود و بگوید که چه کسی به او و امثال او اسلحه غیر نظامی و اجازه شلیک داده است و دست پدرخوانده مملکت ما بیش از پیش رو شود! اما مهمتر این است که چرا این فضاها بوجود آمد, تروریستهایی که یک هفته به مردمی که مسالمت آمیز و با سکوتشان به اعتراض به روند انتخابات پرداخته بودند کاری نداشتند چرا درست از فردای سخنرانی رهبر اجازه ترور افراد بی گناه را از ولی فقیه خود دریافت کردند!!! چه شد که باتومها محکم تر و بیشتر از روزهای پیش بر سر افراد بی سلاح و حتی بی زبان فرود آمدند!!! چرا صدا و سیمای ما یک هفته بعد از اینکه ندا راس اخبار جهان قرار گرفته بود یاد او و دلسوزی برای او افتاد!!!! شما متحجرانی که دم از ظالم ستیزی و دلسوزی برای کتک خوردن مردان قوی جسته و مسلح فلسطینیان توسط صهیونیستها را می زنید تا به حال حتی یک صحنه از کتک و باتوم خوردن دختران جوان و پیرمردها و پیرزنهای نحیف توسط جمعی از نیروهای امنیتی را ندیده اید!!!!!؟ و چراهای بسیار دیگری که برای افرادی که اندکی تفکر می کنند وجود دارد!!! هیهات! هیهات

 67. جواد said, on ژوئن 29, 2009 at 7:15 ب.ظ.

  در پاسخ به «منصف»
  کشته شدن ندا سمبلی از مقاومت در برابر ظلمیه که به مردم شده. شما حواصت رو جمع بکن سر این موضوع نه اینکه ندا چجوری کشته شده!!!

 68. مينا said, on ژوئن 30, 2009 at 11:54 ق.ظ.

  سلام به مطهره و فائزه و تمامي دوستان وي با عرض پوزش و ببخشيد ميخواستم بگم تا اونجا كه من اطلاع دارم رهبر اصلاً دختر ندارند چه برسه به اينكه اسم اون بشري هم باشه و فقط سه پسر دارند تا اونجايي كه ذهن ناقص و كوچيك من قد ميده ميخواستم از شما خواهش كنم يه خورده بيشتر فكر كنيد شما تا حالا شباهت هاي اسمي و فاميلي كسي رو كه اصلاً هم رو نميشناسند نديد خيلي ها هستند كه از اين شباهت اسمي بهره برداريهاي سودجويانه ميكنند هزاران فرد به نام حسيني ، خامنه اي ، موسوي ، خاتمي ، و … وجود دارند ولي آيا همه اينها فرزندان رهبر ، يا احياناً آقاي موسوي و … هستند ؟
  در جايي كه من زندگي ميكنم هزاران نفر با اسم باقري و حسيني ، دشتي و … هستند كه اكثر آنها در حتي در نام پدر و مادر نيز مشترك بوده ولي وقتي از آنها سؤال ميكنيم فقط تشابه اسمي و فاميلي را مطرح ميكنند .
  خواهران عزيز من هم مانند شما از مرگ دلخراش ندا و نداها غمگين شدم ولي اين نكته را هم بايد يادآوري كنم كه من با توجه به اعتقاداتم مانند شما سر خود را در لاك فرو نكردم و فقط ظواهر امر را نگاه نكردم براي نمونه يادآوري كنم زماني كه ما در دوران انتخابات بوديم و تبليغات جريان داشت براي نامزد مورد علافه خودمون نماز خونديم ، دعا كرديم ، روزه نذر كرديم و خالصانه از خدا درخواست پيروزي كرديم كه پيروز هم شديم ولي طرفداران آقاي … با تجمعات زشت و قبيحانه به رقص و پايكوبي پرداخته صورتها را سبز نموده و به صورت مختلط در كوچه و خيابان تا پاسي از شب همراه با سگهاي رنگ شده به رنگ سبز و دستمال گردنهاي سبز (آين طرفداران با فرهنگ و به اصلاح بالاي شهري ها سگها را به رنگ سبز درآورده و دستمال سبز هم به گردن سگهايشان آويزون كرده بودند ) و همچنين قورباغه هاي سبز پوليشي به طرفداري از نامزد خود پرداختند !
  و جايي كه منطق و عقل حكم ميكند به نظر شما كدام طيف از طرفداران برنده بودند ؟
  مطهره عزيز با اينكه من تورا نميشناسم ولي متوجه شدم كه آيات زيباي قرآن را بسيار زيبا حفظ نموده و و در اين نامه خود به كار برده ايد ولي آيا فقط اين چند آيه را حفظ كرديد يا بقيه قران و ايات آن را نيز خوانده ايد ؟
  خواهرم از اينكه وقت گرانبهاي تو و دوستان عزيزت را گرفتم معذرت ميخواهم ولي بدان كه من اصلاً هيچ وقت با كسي اينچنين بحث نكرده بودم و اين نامه شما را هم از ايميل شوهرم دريافت كردم و واقعاً تعجب كردم و همين تعجب من را واداشت تا اين سطرها را بنويسم . اميدوارم هميشه موفق و سربلند باشي و همانطور كه خودت گفتي خونت را براي ميهنت و حفظ آرمانهاي آن ، براي پاسداشت اسلام واقعي فدا كني نه براي دشمنان وطنت . البته اميدوارم ساليان سال زنده باشي .

 69. ربطی نداره said, on ژوئن 30, 2009 at 2:34 ب.ظ.

  حالم به هم می خوره که دزدها وقتی به جون هم می افتن همدیگر رو محکوم میکنن
  شما ها همتون از اول کسکش بودید ولی بعضی ها به روش قبلی حال میکنن بمونن بعضی ها هم لاشی بازی های جدید رو مد کردند
  مثلا یابو دنبال کروبی نمی افته ولی شما می افتین یا 8 سال پیش اکبر گنجی عالیجناب خاکستری رو رو کرد شما ها طرفدارش بودین ولی حالا کلتون تو کونه رفسنجانیه
  یادتون باشه کسخل بازیا رو بذارین کنار
  تو هم هیچ پخی نبودی به کیرم که مدرسه رفاه درس خوندی تو هم یه جات می خاریده که اونجا بودی
  کسکشا همتون از کون ملت بکشین بیرون
  مردم یا میرن بهشت یا جهنم یا هیچکدوم
  برید با هم کون کونک بازی کنین

 70. راحیل said, on ژوئن 30, 2009 at 3:43 ب.ظ.

  امیدوارم که این خانم سلام بشری خامنه ای این نامه را بخواند و کمی فکر کند!

 71. راحیل said, on ژوئن 30, 2009 at 3:46 ب.ظ.

  میترا خانم شما خائنید نه نویسنده!

 72. نازلي said, on ژوئیه 1, 2009 at 7:54 ق.ظ.

  دوست عزيز
  به شما براي اين شجاعت تبريک ميگم
  اميدوارم اتفاق بدي براتون نيافته ، اگر بتونيد از سلامتتون خبر بديد ممنون ميشم.

 73. Bosgun said, on ژوئیه 1, 2009 at 8:19 ب.ظ.

  […] سلام بشری حسینی خامنه ای ، دختر بزرگ رهبر انقلاب […]

 74. ساره said, on ژوئیه 3, 2009 at 6:26 ب.ظ.

  عالی بود

 75. فرشته said, on ژوئیه 4, 2009 at 10:23 ق.ظ.

  به نام حق
  چنان سخنت بوی صداقت میدهد که جایی برای تردید باقی نمیگذاردکه هیچ غرض شخصی پشتش نبوده ونیست
  بیگمان دل هر انسان آزاده ای با خواندنش به درد آمده

 76. مهدي said, on ژوئیه 4, 2009 at 12:19 ب.ظ.

  خانم محترم از كجا مطمئني يه سوال تو چند ساله ات آخه زمان انقلاب ماشيني تويتا نبود از كجا ميدوني بشري دختر خامنه اي هست مگه هركي ريش داره باباي منه شايد تشابه اسميه الكي تهمت نزن

 77. وطن دوست said, on ژوئیه 5, 2009 at 8:38 ب.ظ.

  مرگ بر ضد ولايت فقيه
  من با ميترا 100% موافقم دروغگوها حسوديتون ميشه من ميدونم خودم يكي دو تا تو فاميل هاي نزديكم دارم شما دست نشانده هاي آمريكا هستيد لازم نيست براي كشور عزيزما، شما خون بديد ما خودمون آمادهء آماده هستيم كافي است رهبر عزيزمان امر كند با جان ودل مي جنگيم و خون خود را دربرابر ظلم هديه ميدهيم به ايران آزاد
  ايران آزاد است ما همه چيز داريم شما نمي بينيد ما در كشور كاملا موفق و آزادو سربلند زندگي مي كنيم اگر شماها و امريكا بگذاريد

 78. ياس said, on ژوئیه 7, 2009 at 10:53 ق.ظ.

  وقتي مطالب بلاگتون رو خوندم فهميدم چقدر احمقانه قضاوت مي كنيد اي انسانهاي ابله اگر دين دار نيستيد لااقل آزاده باشيد
  واقعا مايه خجالت من است كه بخواهم با امثال شما صحبت كنم من يكي از مردم حماسه سازم يكي از كساني كه از طرف خانواده شهدا صحبت مي كند اري دايي منم رفت وشهيد شد تا امثال شما بباييد نظر دهيد ولي آيا اين انصاف است به اين راحتي حق خونش را پايمال مي كنيد من به نيابت از ايشان همين الان به شما مي گويم حرامتان باشد اين ازادي كه داريدبا شما هستم اي افراد دون صفت شما كه به راحتي به رهبر عزيزم كسي كه از زريه رسول الله است به اين راحتي خيانت مي كند كسيكه به فرزند اوخيانت مي كند انگار به فرزندان حضرت زهرا خيانت مي كند پس نتيجه مي گيرم شما اصلا حضرت زهرا را قبول نداريد عيب ندارد باتوكل به خداي مهربانم تنها آرزوي اصلاح شما را خواستارم

 79. حقيقت said, on ژوئیه 11, 2009 at 9:45 ب.ظ.

  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D8%AF_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C

  قابل توجه كساني كه مي گن آقاي خامنه اي دختر نداره!!!!
  ويكي پديا نوشته كه داره!!!
  خوبه آدم قبل از حرف زدن حداقل يه تحقيق كوچيكي هم انجام بده!

 80. همكلاسي said, on ژوئیه 12, 2009 at 8:45 ق.ظ.

  چقدر مسخره است كه بعضي ها اصرار بر جهالت خودشان دارند و بقيه رو به تفكر تشويق مي كنن. يعني كه چه كه رهبر دختر نداره، پس حتما ما اينهمه سال سر كار بوديم و يا الان دچار روان پريشي شديم و فكر مي كنيم كه با دو تا دختر هايش هم مدرسه اي بوديم.

  خدايا چقدر خوب انسانها را مي شناختي كه بارها و بارها در قرآنت آنها را به تفكر دعوت كردي! افلا يعقلون؟؟؟؟؟

  • manam hamkelasi said, on سپتامبر 4, 2009 at 12:25 ب.ظ.

   man ham ba boshra hamkelasi budam.che hamsayehaee peida mishan

 81. همكلاسي said, on ژوئیه 12, 2009 at 8:53 ق.ظ.

  مرگ بر ديكتاتور

  آن كس كه اسب داشت غبارش فرو نشست
  گرد سم خران شما نيز بگذرد

 82. همكلاسي said, on ژوئیه 12, 2009 at 8:56 ق.ظ.

  آقاي وطن دوست لطفا همين امروز يه جا قرار بذاريم. خودت را معرفي كن، گروهي هم از اسرائيل و دست نشانده هاي آمريكا بيايند شما را بكشند. شما هم براي رهبرت خون بده، ظاهرا خيلي آماده اي. خوب حرفت را ثابت كن.

 83. ياس said, on ژوئیه 14, 2009 at 12:20 ب.ظ.

  تو نمي خواد دم از خون شهدا بزني به قول خودت داييت شهيد شده 30 ساله كه داريم به خواهر و برادر و عمه وعمو و دايي و برادرزاده و……. شهيد و جانباز و اسير و ازاده و بسيجي و روحاني و…….. باج ميديم زمين ميديم امتياز ميديم سهميه مديم و تو سري مي خوريم بيت المال و بيت الناس خرج شما مي شه وهزاران ناگفته ديگه شهدا ديگه حقي به گردن ما ندارن حق شهدا رو شما فاميلاشون از گرده مردم كشيدين بيرون شما بايد جواب شهدارو بدين مگر حضرت علي بعد از اينكه خلافت را قبول كردند نفرمودند هركس كه در جنگها از بدو اسلام تا حالا شهيد داده اجرش با خداست اما در بيت ا لمال همگي به يك اندازه شريكند البته هستند خانواده هاي شهدايي كه از خون شهيدانشان براي رسيدن خودشان به مال و ثروت و جايگاه و مقام دنيوي بهره برداري نمي كنند و مثل پتك بر سر مردم نمي كوبند كه اجرشان با خدا

 84. مورز said, on ژوئیه 14, 2009 at 4:37 ب.ظ.

  دختر کو ندارد نشان از پدر مرگ بر کل خانوادش و امیدوارم مرگ تک تک اعضا خانوادۀ فاسدش رو ببیند

 85. زینب (هم مدرسه ای) said, on ژوئیه 19, 2009 at 4:17 ب.ظ.

  واقعآ حیرت می کنم از کسانی که با چنین اطمینان و اعتماد به نفسی همه چیز رو نفی می کنند و می گن رهبر انقلاب دختر نداره و اینا همش دروغه!!!
  پس من 12 سال تو رفاه سر کار بودم؟؟؟ اون آقایی هم که می گن زمان انقلاب تویوتا نبوده بهتره اول ببینن دخترای ایشون چه سنی دارن! تا اونجا که من یادمه (و همه می گن حافظه م قویه) بشری خانم فارغ التحصیل سال 1378 و هدی خانم فارغ التحصیل 1381 (هر دو از رشته علوم انسانی) بودن… ما اعتراضمون سر این نیست که چرا اونها با محافظ به مدرسه میومدن، اعتراض سر اینه که همون طور که اون سالها بین ما بچه های رعیت زاده و اونها بنا بر تشخیص مصلحت مدیران و معاونان مدرسه تبعیض وجود داشت و کسی حق اعتراض نداشت، هنوز هم این تبعیضات در محیطی گسترده تر وجود داره و بنا بر تشحیص مصلحت یه عده ممکنه نتیجه ی آرای یک ملت تغییر کنه و کسی حق اعتراض نداره!!! همون طور که با وجود قواعد سفت و سخت مدرسه اسم مدرسمون رفاه بود و این مسئله همیشه برامون خنده دار بود، الآن هم اسم مملکت «جمهوری اسلامی ایرانه»! کاش به جای «جمهوری اسلامی ایران» بگن «حکومت اسلامی ایران» تا ما تکلیف خودمون رو بدونیم و بهتر بفهمیم که داریم کجا زندگی می کنیم!
  در آخر به تمام مدیران و مسئولین مدرسه سلام می رسونم، خانم صدر، خانم بوستان، خانم صاحب جمعیان، خانم گازری، خانم حسینی و…من خیلی به شما مدیونم و درس های زیادی تو اون مدرسه یاد گرفتم ولی اینم می گم که کلاس های شستشو مغزی که سال سوم دبیرستان توسط خانم آقاحسینی (که به خاطر معلومات و تحصیلات فوق العاده ایشون خیلی به ایشون ارادت دارم) ارائه می شد هیچ تاثیری نذاشته و من همچنان اگر فرصت کنم کتاب های دکتر سروش و دکتر شریعتی رو مطالعه می کنم و لذت می برم… من هم یکی از همین خس و خاشاک یا به عبارتی آشوبگرانی هستم که با همون ظاهر محجبه ای که اون سال ها داشتم در حالی که گاز اشک آور و اسپری فلفل گلویم را می سوزاند از باتوم به دستان فرار می کنم و فریاد الله اکبر سر می دهم.

 86. فاطمه said, on ژوئیه 23, 2009 at 5:37 ب.ظ.

  فکر می کنم شما یک مقدار در به یاد آوری خاطراتتون دچار اشتباه شدید
  تا جائی که من یادمه هم بشری و هم خواهرشون هدی با یه پیکان سفید مدرسه می آمدن که پیکان یه راننده و یه محافظ داشت
  چیزی که حداقل خودم با چشمام می دیدم
  پس باقی حرفاتونم…

 87. فاطمه said, on ژوئیه 23, 2009 at 5:40 ب.ظ.

  فکر می کنم شما یک مقدار در به یاد آوری خاطراتتون دچار اشتباه شدید
  تا جائی که من یادمه هم بشری و هم خواهرشون هدی با یه پیکان سفید مدرسه می آمدن که پیکان یه راننده و یه محافظ داشت
  چیزی که حداقل خودم با چشمام می دیدم
  پس باقی حرفاتونم…

 88. fateme said, on ژوئیه 26, 2009 at 12:09 ب.ظ.

  fek mikonam shoma dar be yad avordane khaterateton yekam dochare eshtebah shodin
  ta jaee ke man yadame boshra va khahareshon hoda ba ye peykane sefid miomadan
  ke ye ranande va yek mohafez dash!
  pas baghiye harfatonam….

  atiye jan
  motasefam az in ke shoma ro be yad avordam va jalebe ke bodonin hamon kasaee ke azize shomaro teror kardan darmoghabele pole andaki(30 melyon) masole bargozariye ghesmati az in jaryanate akhir bodan

 89. کاوه said, on ژوئیه 26, 2009 at 2:23 ب.ظ.

  اگر عکسی از دختران خامنه ای دارید بگذارید می خواهیم در کنار عکس ندا در پوسترها و اعلامیه ها بچسبانیم

 90. razi said, on ژوئیه 27, 2009 at 12:55 ق.ظ.

  راستش منم تو همون مدرسه بودم و فقط میتونم بگم که شما خیلی لوس و ننر تشریف دارید.یه کمی بزرگ شو لطفا

 91. م said, on ژوئیه 31, 2009 at 1:21 ب.ظ.

  مرگ بر ضدولايت فقيه
  اين شماهايين كه ابروي مملكتو ميبرين
  تو عوضي هستي نه آقا ميدوني چرا؟ چون يه بار ديگه نظر دادم حالا كو؟
  من ميدونم از وقتي موسوي راي نياورده و رهبر هم از احمدي نژاد حمايت كرده عقده اي شديد
  حرص نخور خوب كسي قبولش نداره ديگه!!!!!!!!

 92. وطن دوست said, on اوت 2, 2009 at 10:46 ق.ظ.

  همكلاسي نسبتا عزيز چرا فكر ميكني من آقاي وطن دوست هستم؟ من يك خانم وطن دوست هستم! آره آمادهء آماده ام
  اما در شان من نيست با تو قرار بگذارم نمي گم من شانم بالاست نه! بلكه تو شانت پايينه
  اشكال نداره من ناراحت نمي شم مي دوني چرا؟چون پشت سر حضرت علي هم حرف مفت زياد مي زدند وقتي خبر پيچيد امام علي تو مسجد شهيد شده گفتند مگه علي نماز هم ميخوانده؟!

 93. سردرگم said, on اوت 3, 2009 at 12:00 ق.ظ.

  سلام
  ویکی پدیا دانشنامه آزاد اینترنتی رو همه میشناسن.اون شخصی که همسایه روبروی آقا بوده و میگه آقا دختر نداره بره بخونه (دو دختر یعنی بشری و هدی و شش پسر یعنی مجتبی مصطفی مسعود و میثم
  البته من دیگه حرف هیچکس رو باور نمیکنم نه اینوریا نه اونوریا
  حالا واقعا از ته دل ازتون میخوام اگه ویکی پدیا اشتباه نوشته درستش کنید ومن و سردرگم های دیگه رو از این وضعیت نجات بدین
  واقعا دیگه نمیدونم چی درسته چی غلط

 94. وطن دوست said, on اوت 3, 2009 at 11:19 ق.ظ.

  چقدر بوي دماغ سوخته توي اينترنت بخصوص سايت شما مياد
  با حرفاي ابطحي ضايع شديدها! خيلي حال كردم
  سركار بوديد بدبختها شماها هم بازيچه دست موسوي بوديد
  خيلي خيلي خيلي حال كردم :-@

 95. وطن دوست said, on اوت 6, 2009 at 7:32 ب.ظ.

  آقا عبدالله ميشه حرف مفت نزني؟ حداقل ميگفتي انتقاد موسوي باور ميكرديم همه ميدونن ده نمكي جونش در ميره براي رهبر و احمدي نژاد(جيگرها)

 96. وطن دوست said, on اوت 6, 2009 at 7:33 ب.ظ.

  آقا عبدالله ميشه حرف مفت نزني؟ حداقل ميگفتي انتقاد موسوي باور ميكرديم همه ميدونن ده نمكي جونش در ميره براي رهبر و احمدي نژاد(جيگرا)

 97. lمهرانا said, on اوت 14, 2009 at 3:53 ب.ظ.

  سلام .امیدوارم که همیشه خوب باشی .ازاینکه حقیقت راگفتی خوشحالم .اینروزها ادم چقدر یاد
  معاویه میافته

 98. دوست said, on سپتامبر 4, 2009 at 4:00 ب.ظ.

  منهم همکلاس بشری بودم و در مدرسه رفاه درس خواندم نه یک سال و دو سال بلکه دوازده سال.چندین سال هم همکلاس بشری بودم. دبستان که بودیم گاهی به او حسودیم می شد و فکر میکردم معلمها او را بیشتر دوست دارن، افکاری که همه بچه دبستانی ها نسبت به کسانی که از انها درسخونترند دارند.اما بزرگتر وعاقلتر که شدم و با بشری بیشتر همکلاس شدم به افکار بچه گانه خود پی بردم. او دختری درسخوان، فهیم ، مهربان و خاکی بود و قاعدتآ همیشه معلمها بچه های درسخوان را دوست دارن. اگر هم بعضی از آنها بشری را بیشتر دوست داشتن و تبعیض قایل می شدند این گناه بشری نبود. شاید رفتار غلط برخی مثل خانم بوستان باعث این کینه بین برخی از بچه ها بود اما من میدیدم که بشری هم از این وضعیت رنج می برد و سعی میکند مثل بچه های دیگر باشد. متاسفم که می بینم بعضی ها در این آشفته بازار سیاسی از آب گل آلود ماهی میگیرند.

 99. رفاهي said, on سپتامبر 12, 2009 at 2:58 ب.ظ.

  سلام منم رفاهي بودم ميخواستم بگم كه تازه بشري دختر خوبي بود شماها هدي رو نديدين كه چه اعجوبه اي بود البته اينا هيچ كدوم ربطي به باباشون ندارند اون حسابش جداس و گناهاش پاي خودش. يه بار ما توي مدرسه ترقه زديم خورد نزديك هدي كه با دختر هاشمي شاهرودي با هم نشسته بودن هدي پا شد با من دعوا كرد كه تو نميدوني كي اينجا نشسته كه ترقه مي زني؟ تو ما رو نميشناسي كه جلوي پاي ما ترقه ميزني؟؟!!!!
  در ضمن به همه كسايي كه ميگن آقا دختر نداره ميگم كه يه سر به مدرسه رفاه بزنند هنوز اتاقكي كه واسه محافظاي اونا ساختن هست. و ما همه خانم زورمند و بنگري رو يادمونه

 100. هم كلاسي said, on سپتامبر 22, 2009 at 3:21 ب.ظ.

  واقعا اينگونه اظهارنظرهاي بچه گانه وناشي از جوگيرشدن شرايط جامعه بسي مايه خجالت است، من هم از فارغ التحصيلان رفاه هستم وبشري راچه بسا بهتر ازشما خانم مجهول الحال وگذشته كه از نظر بنده و ساير دوستان ناشناس هستيد بيشتر ديده وميشناسم وميدانم شرايط آن موقع مطلوب ايشان هم نبوده و ربط دادن خاطرات گذشته ودوران نوجواني شما با حوادث اخير بسيار غيرمنطقي و كودكانه است.

 101. 140 said, on اکتبر 2, 2009 at 12:55 ب.ظ.

  چر حرف بی خود میزنین منم تو همون مدرسه درس خوندم این شرایطم دیدم میاین چرت و پرت میگین یه سری احمقم باور میکنن باز اطلاعاتو خوب بهت دادن باغ لواسونو و… دست مریزاد به این تبحر در دروغگویی وقتی ندا رو خودتون میکشید میندازین گردن نظام این دروغام خیلی عادیه وقتی از رو پشت بامها به مردم تیر میزنین که بگین بسیجیا زدن این نامه ها که دیگه نوشتنش کاری نداره وقتی رای یه ملتو زیر سوال میبرین که خدا ترسی نمیمونه دیدار با همتون در قیامت منتظر روزی هستم که نقاب از چهره های پلیدتون برداشته بشه مطهره خانم سرشار از نجاست

 102. نوکر مردم فهیم ایران عزیز said, on اکتبر 14, 2009 at 1:51 ب.ظ.

  آفرین

 103. ارباب said, on اکتبر 18, 2009 at 4:49 ب.ظ.

  دوستا يه چيز رو فراموش نكنين ما ايراني ها بعد از ورود اسلام نشون داديم انسانهايي شديدا احساسي هستيم و در اوج احساساتمون تصميماتي رو قطعي مي كنيم و سنگي رو تو چاه مي ندازيم كه هزارتا عاقل نمي تونن در بيارن بعد از اسلام حدود صدوچهل حكومت مستقل ، نيمه مستقل و وابسته رو تجربه كرديم ، و به ازاي تعويض هر كدوم از اين حكومت ها خونها داديم. وقتش نيست فكر كنيد ، ايراد از كيه بشري خامنه اي ، خود خامنه اي ،‌ خميني ، شاه عباس صفوي ،‌ تيمور لنگ ، ايراد از كيه . مطمئنا ايراد از بي فكر ، شتابزدگي و تصميمات احساسي ماست. محمد رضا پهلوي به روايت كتاب هاي تاريخ و تلوزيون جمهوري اسلامي داشت اسلام رو از ايران ريشه كن مي كرد در عوض انقلاب شد و مجلسي براي نوشتن قانون اساسي تشكيل شد ، يه عكس از اون مجلس سياه گير بياريد، پر از روحانيون تكيده مذهبي. اخوند كجا مي فهمه درد دانشگاه چيه ، اخوند چه مي فهمه نرخ تورم خوردنيه يا پوشيدني ، يه چيز جالبه ديگه كه خيلي از قيافه اونا پيداست اينه كه بهداشت رو نمي شناسن با زيبايي دشمنن ، تصاوير صورت كاملا اين شخصيت رو هويدا مي كنه واسه اصلاح صورت خودشون نه كه باتيغ حتي همون اصلاح شرعيش هم اهميتي قائل نيستند. لطفا فكر كنيد و براي تعويض دوباره و دوباره و هزارباره حكومتي كه به دستت خودتتون سوارش كرديد خون نديد ، آبروي هم رو نبريد،‌ در برابر دوربين هاي جهاني مضحكه عام و خاصمون نكنيد. به مصدق فكر كنيد به اون خان زاده دربار قجر كه با خوش فكريش با زحمتش و با رنجي كه نشانش رو توي صورتش مي تونيد ببينيد دست كثيفت نفت خواران رو از سر سرزمين پاك آريا كوتاه كرد نفت خواراني كه حتي براي دفاع از شرافت انساني خودشون هم تلاشي نمي كردند چون اصلا شرافت انساني رو حتي روي كاغذ هم قبول نداشتند ولي مصدق با نطق خودش كه البته به زبان فرانسه هم بود ( توجه كنيد زبان فرانسه نه زبان پارسي ) و كيف چرمين تاريخي خودش كه مملو از اسناد بود از نفت ،‌ايران و بالاتر از هم از مقام انسان دفاع كرد و 29 اسفند رو تا ابد به نام خودش ثبت كرد. فكر كنيد فكر كنيد و باز هم فكر كنيد براي فكرتون زحمت بكشيد زحمت بكشيد و بازهم زحمت بكشيد و سعي كنيد در كوران زندگي دنيا سنگ زيرين آسياب احساسات باشيد دردهاي جامعه تون رو با عمق وجود حس كنيد حتي اگر خط به صورتتون مي ندازه حتي اگر جاي تركش روي بدنتون مي مونه حتي اگر صداي صوت گلوله كين و نامردي بشه ملكه ذهنتون باز هم سنگ زيرين آسياب احساسات باشيد و نزاريد فكرتون و زحمتتون رو اين احساس به باد بده.
  زنده باي سرزمين پاك مردم سبز آريا

 104. جواد said, on اکتبر 28, 2009 at 7:54 ب.ظ.

  از آدمايي كه ساعتشونو با وقت آمريكا تنظيم مي كنن….
  از آدمايي كه قلبشون براي آمريكا مي تپه …
  از آدمايي كه آرزوشون وابستگي به آمريكاست…
  از آدمايي كه از آزادي تنها عريان بودنو مي فهمن…
  چيزي جز اي دروغ هاي بزرگ انتظار نيست….
  *** ***

 105. جواد said, on اکتبر 28, 2009 at 7:59 ب.ظ.

  اين كه چند نفر جمع بشن و با هم يك دروغ رو داغ كنن، كار جديدي نيست….
  مطمئن باشيد كه حق پيروزه…..
  چه شما خوشتون بياد يا نياد….

 106. رسول امین زاده said, on نوامبر 12, 2009 at 9:45 ب.ظ.

  که چی؟ یه عمره همه این چیزارو میدونن و حی میگن و ایناهم روز به روز گردن کلفت تر میشن

 107. Ava said, on ژانویه 10, 2010 at 12:56 ب.ظ.

  in bishoorayi ke migan rahbar dokhtar nadare beran wikipedia search konan bebinan…kak bar sare khorde basijitoon konan

 108. amir said, on فوریه 13, 2010 at 2:34 ب.ظ.

  Please read it
  http://mirfreedom.wordpress.com


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: